Om meg

Eg kjem frå ein bratt gard på Vestlandet http://www.panoramio.com/photo/16370247
Far min var anleggsarbeidar, og mor mi og vi barna hadde hovedansvaret for ein liten gard.

Her kan du sjå nok av det eg tok opp i valkampen: Gi meg beskjed.  

Epost: alf.holmelid@stortinget.no
Mob: 95 99 14 35

Min Facebook-profil
Følg meg på Twitter

——————————————–

Biografi

Personalia

Født 13.12.1947 i Fjaler , Sogn og Fjordane
Sønn av bonde/anleggsarbeider/fisker Alf Holmelid (1911-1994) og bondekone Edith Holmelid (1911-1983)

Stortingsperioder

Representant nr 6 for Vest-Agder, 2009 – 2013, SV.

Medlemskap i stortingskomiteer

Medlem, Næringskomiteen, 20.10.2009 – 30.09.2013

Medlemskap i delegasjoner

Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 22.10.2009 – 30.09.2013

Medlemskap i gruppestyrer

Medlem gruppestyret, Sosialistisk Venstreparti, 30.11.2009 – 30.05.2010
Varamedlem gruppestyret, Sosialistisk Venstreparti, 04.11.2009 – 29.11.2009

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Grunnskole, Dale i Sunnfjord 1955-1962
  • Realskole, Dale i Sunnfjord 1962-1964
  • Firda gymnas 1964-1967
  • NTH, Fakultet for teknisk kybernetikk 1968-1973

Yrke

  • SINTEF 1972-1975
  • Sentralinstituttet for industriell forskning 1975-1976
  • Forsker, seniorforsker og avd.leder, Elkem forskning 1976-1997
  • Førsteamanuensis, instituttleder og dekan, Fakultet for teknologi, Høgskolen i Agder 1997-2002
  • Forskningsdirektør, Høgskolen i Agder/Universitetet i Agder 2002-2009

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Kristiansand bystyre 1983-1987, 1999-2003
  • Medlem Kristiansand formannskap 1987-1991, 1991-1995, 1995-1999

Offentlige verv

  • Medlem Kulturstyret, Kristiansand 1983-1987
  • Medlem Byutviklingsstyret, Kristiansand 1999-2003
  • Medlem Styret for Innovasjon Norge 2000-2002
  • Medlem Teknologirådet 2007-2009
  • Medlem Styret for Renovasjonsselskapet, Kristiansand

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret for Nettverksuniversitetet 1999-2002
  • Medlem Ekspertgruppe for Norsk forening for automatisering 1999-2002
  • Medlem Styret for Elinor (E-læring i Agder) 2002-2004
  • Medlem Styret for NODE (Olje- og gassnæringen på Sørlandet) 2007-2009

Tillitsverv i partier

  • Medlem Landsstyret for SV 2003-2007     (6 år i 80-årene)
  • Medlem Styret for Vest-Agder SV
  • Medlem og leder Styret for Kristiansand SV
Advertisements